Kniha Plasticus Maritimus

Kniha Plasticus maritimus, invazivní druh mořské bioložky Any Pêgo se zaobírá problematikou znečištění moří a oceánů plastovými odpady z té nejpřístupnější stránky. „Fascinovalo mě, jak neuvěřitelně dlouho může plast v moři zůstat a jakou vzdálenost může urazit,“ říká Ana. 

Skladem (>5 ks)
270 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.3 kg
#sizes_table#: hidden

Skvělé ilustrace a přímočaré texty zvou na dobrodružnou výpravu za plasty vyplavenými mořem, které se mohou na chvíli stát „pokladem“ anebo také objektem detektivního pátrání po jejich původu.
Kniha plasty neodsuzuje jako jednoznačné zlo. Vysvětluje jejich vznik, prospěšnost, ale důrazně upozorňuje na důsledky jejich nadužívání. Přináší tipy, jak je v běžném životě omezit anebo recyklovat. Čtenáře tak přivádí k přemýšlení o plastech v souvislostech a k údivu nad bohatostí života v mořích a oceánech.
Knížka původně vyšla v oceňovaném portugalském nakladatelství Planeta Tangerina a na letošním festivalu dětských ilustrovaných knih v Bologni (BCBF) získala jednu z nominací za počin roku v kategorii non-fiction knih pro děti a mládež.
„Když jsem na veletrhu v Bologni objevila Plasticus maritimus, invazivní druh, bylo jasné, že chceme mít v nabídce obě knihy vedle sebe: v první se dozvíte, co to moře je, a ve druhé, že je dobré se o ně starat a že k moři máme blíž, než se nám může zdát,” vysvětluje vznik české dvojice knih o moři nakladatelka Jana Kostelecká. „Je úžasné vidět, že je o knihu a její překlad do dalších jazyků takový zájem. Nepochybuji tedy, že zpráva o situaci plastů v mořích a oceánech poputuje mnohem dále, než jsem si kdy dokázala představit, a věřím, že je vše na dobré cestě k řešení tohoto problému,“ doplňuje autorka Ana Pêgo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu